fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Z grzechem nie można iść na kompromis

Z grzechem nie można iść na kompromis – podkreślał w czasie dzisiejszej katechezy Ojciec św. Franciszek. Nas Polaków Papież wezwał do wdzięczności za dar wiary.

W swojej katechezie Ojciec Święty nawiązał do ewangelicznej sceny, w której Jezus odpuszcza grzechy jawnogrzesznicy. Dzieje się to przy wielkim zdziwieniu faryzeusza, który twierdzi, że Jezus powinien trzymać się z dala od grzeszników, aby Go nie splamili. Jezus jednak wolny od uprzedzeń przebacza – pozwala, by doszło do głosu miłosierdzie. Kładzie kres izolacji, na którą skazywał grzesznicę bezlitosny wyrok faryzeusza i jego przyjaciół. Papież nauczał, że Słowo Boże uczy nas dzisiaj odróżniania między grzechem a grzesznikiem.

– Z grzechem nie można iść na kompromis, a grzesznicy, czyli my wszyscy, jesteśmy jak chorzy i potrzebujemy, aby podszedł do nas Boski lekarz, odwiedził nas i dotknął. Abyśmy mogli być uleczeni, musimy przyznać, że potrzebujemy lekarza i lekarstwa miłosierdzia, które jest zdolne przemieniać serca – podkreślił papież Franciszek.

Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów. Papież skierował kilka słów do Polaków.

– Drodzy bracia i siostry, bądźmy wdzięczni za dar wiary, dziękujmy Panu za Jego miłość! Pozwólmy, aby miłość Chrystusa rozlała się w nas: z tej miłości uczeń czerpie i na niej się opiera. Tą miłością każdy może się karmić i posilać. W ten sposób, we wdzięcznej miłości, którą z kolei przelewamy na naszych braci, w naszych domach, w rodzinie, w społeczeństwie przekazywane jest wszystkim miłosierdzie Pana. Niech Bóg wam błogosławi!- powiedział papież Franciszek.  

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

 

drukuj