Prezentacja adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia”

Już dziś poznamy treść posynodalnej adhortacji apostolskiej Ojca Świętego Franciszka o miłości w rodzinie. Nowy papieski dokument zatytułowany został słowami „Amoris laetitia” („Radość miłości”).

Papieska adhortacja przedstawiona zostanie w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej. Dokument zaprezentują kardynałowie Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny Synodu Biskupów, i Christoph Schönborn, metropolita wiedeński, oraz małżeństwo, które brało udział w obradach synodalnych o rodzinie jako eksperci – państwo Francesco i Giuseppina Miano.

Treść adhortacji „Amoris laetitia” w polskiej wersji zaprezentowana zostanie także dziś na konferencji w Sali Plenarnej Komisji Episkopatu Polski w Warszawie.

W spotkaniu wezmą udział Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Celestino Migliore, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Artur Miziński, biskup warszawsko-praski i Ojciec Synodalny ks. abp Henryk Hoser, teolog duchowości małżeństwa i rodziny o. prof. Kazimierz Lubowicki OMI oraz założyciele Spotkań Małżeńskich – małżeństwo Irena i Jerzy Grzybowscy.

Adhortacja apostolska „Amoris laetitia” poświęcona jest małżeństwu i rodzinie w Kościele i świecie współczesnym. To ostateczny dokument przygotowany przez papieża Franciszka po dwóch ostatnich synodach biskupów na temat rodziny, wypracowany w oparciu o obszerny dokument podsumowujący całe obrady i zgłoszone postulaty.

III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. rodziny obradowało w Rzymie od 5 do 19 października 2014 roku. XIV Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów odbyło się natomiast w dniach 4-25 października ubiegłego roku.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl