Papież Franciszek spotka się z młodzieżą na plaży Copacabana

Dziś Ojciec Święty Franciszek spotka się z młodzieżą na plaży Copacabana przybyłą na Światowe Dni Młodzieży do Rio de Janiero. Wcześniej zaplanowano wręczenie Ojcu Świętemu kluczy do miasta. Następnie papież Franciszek pobłogosławi flagi olimpijskie w Pałacu Miejskim.

Ojciec Święty odwiedzi także osiedle Varginha w dzielnicy Manguinhos

Światowe Dni Młodzieży, które trwają w Rio de Janeiro są prawdziwym festiwalem młodych, których łączy radość, miłość oraz wiara w Boga. Dziś z tą młodzieżą spotka się papież Franciszek.

Obserwując pierwsze dni pobytu Ojca Świętego Franciszka w Rio, oraz śledząc od początku pontyfikat papieża z pewnością można po dzisiejszym spotkaniu oczekiwać spontaniczności zarówno ze strony młodzieży, jaki i samego Biskupa Rzymu.

Młodzież przez te dni uczestniczy w katechezach głoszonych przez księży biskupów. Trwają także „targi powołaniowe”, które pozwalają we właściwym klimacie zadawać sobie pytania o sens i cel życia. Targi pozwalają także na poznanie całego bogactwa Kościoła, charyzmatów poszczególnych zgromadzeń, a także wspólnot, które działają w duchu wiary w Jezusa Chrystusa.

Papież Franciszek na plażę Copacabana przybędzie wieczorem, aby wśród młodych ukazywać wartości najważniejsze.

Wydarzenia te transmitować będzie Radio Maryja i TV Trwam. Godziny transmisji:

14.30 – 15.15 – Wręczenie Ojcu Świętemu Franciszkowi kluczy do miasta i błogosławieństwo flag olimpijskich w Pałacu Miejskim.

16.00 – 17.15 – Spotkanie Ojca Świętego Franciszka mieszkańcami faweli Varginha w dzielnicy Manguinhos.

22.30 – 00.30 – Powitanie uczestników ŚDM przez Ojca Świętego Franciszka na plaży Copacabana.

W środę Ojciec Święty modlił się w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Aparecidzie.

Podczas homilii wygłoszonej w bazylice sanktuarium Franciszek akcentował, że „jeśli jesteśmy naprawdę zakochani w Chrystusie i czujemy jak bardzo On nas kocha, to nasze serce rozpali się tak wielką radością, że udzieli się ona tym, którzy żyją blisko nas”.

Jezus pokazał nam, że oblicze Boga jest obliczem Ojca, który nas miłuje. Grzech i śmierć zostały pokonane. Chrześcijanin nie może być pesymistą! Nie wygląda jak ktoś, kto wydaje się być nieustannie w żałobie. Jeśli jesteśmy naprawdę zakochani w Chrystusie i czujemy, jak bardzo On nas kocha, to nasze serce rozpali się tak wielką radością, że udzieli się ona tym, którzy żyją blisko nas – mówił Ojciec Święty.

Ojciec Święty wskazał na Matkę Bożą jako przewodniczkę prowadzącą do Boga. Wielokrotnie papież Franciszek powtarzał, że człowiek powinien kierować się nadzieją wypływającą z zaufania Bogu.

– Chciałbym z mocą powiedzieć – miejcie zawsze w sercu tę pewność. Bóg idzie przy was! Nigdy was nie opuszcza! Nigdy nie traćmy nadziei; nigdy jej nie gaśmy w sercu. Smok – zło istnieje w naszej historii, ale nie on jest najsilniejszy. Najsilniejszy jest Bóg i Bóg jest naszą nadzieją! – apelował wczoraj papież Franciszek w homilii wygłoszonej w sanktuarium maryjnym w Aparecidzie.

 

RIRM

drukuj