Pos. Tarczyński złożył zawiadomienie do prokuratury ws. A. Darskiego

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie bluźnierczego filmiku zamieszczonego w Internecie przez Adama Darskiego ps. Nergal.

Muzyk satanistycznego zespołu Behemoth opublikował w czwartek nagranie z okazji Dnia Kobiet, na którym śpiewa i bezcześci figurkę ukrzyżowanego Jezusa.

Według posła Dominika Tarczyńskiego doszło tutaj do obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci. Zgodnie z Kodeksem karnym za przestępstwo to grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Nie chciałbym, aby jakiekolwiek wyznanie czy to są katolicy czy inne były obrażane, znieważane i w taki sposób upadlane – używam tego słowa świadomie. Mam wrażenie, że ta demokracja, która jest wykorzystywana przez pseudoartystów jak pan Darski jest demokracją używana do tego, aby niszczyć pewne godności. Przesadził, popełnił przestępstwo stąd moje zawiadomienie uważam, że absolutnie ma swoją postawę. Czas abyśmy dbali o swoją godność zgodnie z prawem – wskazywał poseł PiS.

Znieważenie figurki ukrzyżowanego Jezusa to nie pierwszy przypadek skandalicznego i uderzającego w osoby wierzące zachowania Adama Darskiego.

W 2007 r. podczas koncertu w Gdyni podarł on publicznie Pismo Święte, nazywając je „kłamliwą księgą”, a Kościół katolicki – „największą zbrodniczą sektą”.

Za swoje działanie nie poniósł kary; w 2015 r. Sąd Najwyższy oddalając kasację od wyroku uniewinniającego wskazał, że satanista nie złamał prawa, bowiem działał wśród osób o podobnych przekonaniach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl