[TYLKO U NAS] D. Tarczyński: Nasze przyszłe pokolenia nie mogą być nazywane faszystami

Brytyjskie BBC oraz niemiecka stacja publiczna ZDF daje nam dowody na to, że nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej była konieczna – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł Dominik Tarczyński. Jak dodał, z takimi atakami na Polskę trzeba walczyć, by nasze przyszłe pokolenia nie były nazywane faszystami i kolaborantami.

Złożono już 44 doniesienia na podstawie nowej ustawy o IPN. Jedno dotyczy brytyjskiego nadawcy – informuje czwartkowa „Rzeczpospolita”. Jak podaje dziennik, zawiadomienia – najczęściej o obraźliwych wypowiedziach – przesłano głównie pocztą elektroniczną. Z informacji „Rz” wynika, że kilka z nich dotyczy określeń, które padły w filmach. Na liście znalazły się m.in. produkcja BBC „Auschwitz – fabryka śmierci” – serial, który powstał, aby upamiętnić 60. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Pojawia się w nim określenie „polskie getto żydowskie”. Więcej można przeczytać [tutaj].

Jak powiedział Dominik Tarczyński, najbardziej niepokojący jest fakt, że zawiadomienia dotyczą również mediów.

– Jedno z zawiadomień dotyczy nadawcy publicznego, jakim jest brytyjska stacja BBC. Podobnie jest w Niemczech. Publiczna telewizja ZDF pomimo wyroku sądu nie chciała przeprosić za stwierdzenia, których używała – wskazał poseł PiS.

Tego typu przykłady są dowodem na konieczność nowelizacji ustawy o IPN – dodał.

– To jest dowód na to, że w przestrzeni publicznej mamy tak dużo kłamstw, że nowela ustawy o IPN jest konieczna. Polska nie może być szkalowana. Nasze przyszłe pokolenia nie mogą być nazywane faszystami oraz kolaborantami – zaznaczył Dominik Tarczyński.

RIRM

drukuj