fot. PAP

Apel o odwołanie koncertu Behemoth’a

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami apeluje o odwołanie koncertu satanistycznej grupy Behemoth, który ma się odbyć dzisiaj w Gdańsku.

Po konferencji prasowej, która w tej chwili się rozpoczyna, przedstawiciele Komitetu wręczą prezydentowi Gdańska apel w sprawie odwołania koncertu zadeklarowanego satanisty Adama Darskiego ps. Nergal.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami zwraca uwagę, że ta skandaliczna impreza będzie reklamą ideologii śmierci, nienawiści i przemocy do Kościoła Katolickiego.

Istnieje też obawa, że Adam Darski podczas koncertu w Gdańsku dopuści się profanacji Biblii oraz spali krzyże chrześcijańskie, co miało już miejsce w jego wykonaniu podczas imprezy w Gdyni w 2007 roku.

– Behemoth i jego lider Nergal podczas koncertów często drą Biblię, palą Krzyże, mówią, że katolicy to zbrodniarze i mordercy, obrażają Boga. Dlatego my często protestujemy przed koncertami. Często odbywają się one w domach kultury czy w klubach, które należą do szanowanych uczelni. Jeżeli dziś na terenie Gdańska Nergal planuje podrzeć Biblię i spalić Krzyże, to jest to niezgodne z prawem. Nie wolno obrażać uczuć religijnych katolików. Takie jest prawo – powiedział Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

Dzięki ingerencji Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami udało się odwołać koncert satanistyczny Black Metal Festival, który miał się odbyć w Warszawie w 2006 r. Odwołano również występy satanistycznej grupy Dark Fineral ze Szwecji w Łodzi i Katowicach w roku 2006.

RIRM

drukuj