Zawiadomienie do prokuratury w sprawie promowania tzw. aborcji w Poznaniu

Będzie zawiadomienie do prokuratury w sprawie promowania tzw. aborcji w Galerii Miejskiej Arsenał. Zawiadomienie złożyli poznaniacy zrzeszeni w Kongresie Rodzin i Kobiet Konserwatywnych.

W poznańskiej placówce kulturalnej, Galerii Miejskiej Arsenał, która jest finansowana z budżetu miasta doszło promocji zabijania nienarodzonych dzieci. Podczas „Warsztatów z rewolucji” przedstawiano prezentacje oraz wyświetlano filmy promujące zabijanie nienarodzonych. Zaproszeni przez władze miasta lewicowi aktywiści z Hiszpanii zaprezentowali m.in. narzędzia medyczne i domowe sposoby przeprowadzania tzw. aborcji.

Dyrekcja Galerii Miejskiej próbowała się tłumaczyć, że warsztaty nawiązywały do tradycji performance spod znaku akcjonizmu wiedeńskiego. Do tego tłumaczenie odniósł się metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki.

– Akcjonizm wiedeński stawiał sobie za cel osiągnięcie całkowitej swobody cielesnej, kulturowej i seksualnej oraz przełamanie mentalnych przyzwyczajeń społeczeństwa – mówił duchowny.

Sprawa promowania tzw. aborcji w Galerii Arsenał znajdzie swój finał w prokuraturze. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli poznaniacy zrzeszeni w Kongresie Rodzin i Kobiet Konserwatywnych. W Poznaniu pojawiła się też niebezpieczna zapowiedź ze strony prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka, który chce wprowadzić w mieście 24-godzinny dyżuru ginekologiczny.

Ks. abp Stanisław Gądecki podkreślał, że zabijanie dzieci w łonie matki nie jest kwestią światopoglądową.

– W Poznaniu słyszymy dziwne zapowiedzi: ginekolog 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i bez klauzuli sumienia. Projektodawca oświadcza, że w tym przypadku kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan. Problem w tym, że zabijanie dzieci w łonie matki nie jest kwestią światopoglądową, aborcja odnosi się do konkretnego człowieka. Przerwanie ciąży kończy się śmiercią konkretnego organizmu. Żeby temu zaprzeczyć, trzeba by najpierw odmówić człowieczeństwa dziecku znajdującemu się w łonie matki – akcentował przewodniczący KEP.

Zabijanie dzieci poczętych – poza trzema wyjątkami – jest w Polsce zakazane – przypominał metropolita poznański.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl