Zaskakujące wyniki audytu w Kancelarii Prezydenta

Spustoszona willa w Klarysewie, horrendalne odprawy dla pracowników, pusta kasa kancelarii i przekręty kadrowe – taki obraz wyłania się z raportu otwarcia w Kancelarii Prezydenta RP, do którego dotarł  tygodnik „wSieci”.

Na same odszkodowania, odprawy czy ekwiwalenty za zaległe urlopy dla 13 pracowników kancelaria Bronisława Komorowskiego wydała blisko 2 mln zł.

Komorowski od maja do sierpnia br. miał nagrodzić 400 osób na kwotę 1,5 mln zł. Co więcej, budżet kancelarii na wynagrodzenia w 2015 r. miał wynosić 35 mln zł, jednak do 6 sierpnia, dnia ustąpienia Komorowskiego, jego pracownicy wydali 102 proc. tej kwoty.

Z kolei jak ujawnia tygodnik – z willi w Klarysewie zostały wywiezione niemal wszystkie meble, zdemontowano także kuchnie i łazienki. Prawie 400 przedmiotów umieszczono na liście do utylizacji. Wartość tych przedmiotów to niemal 1,5 mln zł.

Poseł PiS-u Bartosz Kownacki mówi, że wszystkie te doniesienia są bardzo niepokojące, bo bez względu na to, kto jest prezydentem, powinien przestrzegać standardów głowy państwa.

– Okazuje się, że w urzędzie, który obsługuje pana prezydenta dochodzi do takich nieprzyzwoitych, tanich, dość prymitywnych machlojek w sumie nie na gigantyczne kwoty, bo one są rzędu milionów złotych. W skali państwa nie są jakieś porażające kwoty, ale pokazują, że ktoś z urzędników Kancelarii Prezydenta jest w stanie połasić się na obraz, na serwis do kawy, na szafę pancerną. Jeżeli mamy tego rodzaju bardzo tanie chwyty tylko po to, żeby podwyższyć swoje możliwości, czy polepszyć swój standard życia to świadczy bardzo źle o prezydencie i o jego zapleczu. To świadczy o tym, że to zaplecze nigdy nie spełniało standardów głowy państwa – powiedział Bartosz Kownacki.    

Przypomnijmy, wcześniej o wypożyczonych przez Bronisława Komorowskiego przedmiotach z kancelarii napisał tygodnik „Wprost”. Najdroższe przedmioty to biurko za blisko 8 tys. i szafa biblioteczna o wartości ponad 11 tys. zł.


RIRM/TV Trwam News 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl