Prezydent odrzucił propozycję Pawła Kukiza

Prezydent odrzucił propozycję Pawła Kukiza w sprawie debaty wyborczej. Na oficjalną odpowiedź sztabu Bronisława Komorowskiego wciąż czeka Tv Trwam, która również wysunęła propozycję przeprowadzenia debaty.

Paweł Kukiz uzasadniał swoją propozycję tym, że kandydaci PiS i PO na prezydenta walczą o głosy jego elektoratu. Dlatego – jak stwierdził – powinni się z nimi spotkać.

Kandydat PiS-u Andrzej Duda przyjął propozycję. Bronisław Komorowski ocenił, że jest ona dziwna. Dodał, że chętnie zaprosi Kukiza do Pałacu Prezydenckiego na rozmowę.

Wczoraj z zaproszeniem na debatę wyszła też Tv Trwam. Zgodę wyraził już sztab Andrzeja Dudy. Sztab Bronisława Komorowskiego – choć sygnalizuje w mediach, że z propozycji nie skorzysta – nadal nie udzielił oficjalnej odpowiedzi.

Poseł Beata Szydło, która odpowiada za kampanie Andrzeja Dudy stwierdziła, że w Polsce potrzebny jest dziś dialog społeczny, którego przez ostatnich kilka lat brakowało.

– W naszej opinii, w naszym przekonaniu – sztabu Andrzeja Dudy i samego naszego kandydata – jest w tej chwili w Polsce konieczność rozmowy. Polacy potrzebują dialogu i rozmowy, potrzebują łączenia, a nie dzielenia. Nie jest uczciwy i wiarygodny kandydat Komorowski, który mówi „Zgoda i bezpieczeństwo”, po czym stwierdza: nie idę do tej czy innej stacji telewizyjnej, bo mi nie odpowiada; idę tam, gdzie czuję się bezpiecznie i gdzie dziennikarze są mi przychylni. Jeżeli chcemy łączyć, jeżeli chcemy zgody, to rozmawiajmy. Andrzej Duda mówi o tym dialogu, o potrzebie rozmowy od początku tej kampanii – powiedziała poseł Beata Szydło.

Na razie pewne jest, że przed II turą wyborów odbędą się dwie debaty: 17 i 21 maja w TVP i TVN.

RIRM

drukuj