Bronisław Komorowski kpi z propozycji referendalnych

Do Bronisława Komorowskiego trafił wniosek o dopisanie do wrześniowego referendum trzech pytań dotyczących: sześciolatków, ochrony lasów państwowych i polskiej ziemi oraz obniżenia wieku emerytalnego. Dokument wspólnie złożyli Prawo i Sprawiedliwość oraz NSZZ „Solidarność”. Bronisław Komorowski wyśmiał jednak tę propozycję.

Dziś rano trafił wniosek do kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wczoraj poparł go szef Solidarności Piotr Duda, który patronował obywatelskiemu wnioski o referendum w sprawie wieku emerytalnego.

Jestem jak najbardziej na tak, aby wspólnie złożyć ten wniosek do prezydenta Bronisława Komorowskiego – powiedział Piotr Duda.

Pod dokumentem podpis złożył także profesor Jan Szyszko, który organizował zbiórkę podpisów w obronie Lasów Państwowych i polskiej ziemi.

Do reakcji Bronisława Komorowskiego na propozycje referendalne odniosła się kandydat PiS-u na premiera Beata Szydło. Stwierdziła, że wszystko zależy o od dobrej woli prezydenta.

– Jeżeli prezydent Bronisław Komorowski miał szczerą wolę i intencję, aby zapytać Polaków w ważnych sprawach i zorganizował to referendum nie ze względów kampanijnych ale ze względów, aby Polacy wypowiedzieli się w ważnych sprawach – to w tej chwili nie ma problemu żeby poszerzyć  i dodać te trzy pytania – zaakcentowała Beata Szydło.

Według analiz prawnych dopisanie dodatkowych pytań do referendum przez prezydenta jest możliwe. Wszystko zależy od akceptacji senatu.

– Skoro organizujemy referendum, które będzie kosztować 100 mln złotych to zadajmy jeszcze dodatkowe pytania, o które Polacy się upominali. Jest możliwość, żeby to było przeprowadzone w ten sposób – dodaje Beata Szydło.

Bronisław Komorowski kpi sobie jednak z tych propozycji.

Wiem, że są pomysły, abym dopisał coś do pytań referendalnych. Proszę państwa, trzeba się traktować maksymalnie poważnie. Można się dopisać do wycieczki szkolnej, albo do pamiętnika. Jak ktoś ma na to ochotę, to niech się dopisuje – zaznaczył Bronisław Komorowski. 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl