fot. PAP/Grzegorz Momot

Zakopane: Zmarł brutalnie pobity 25-latek; sprawcy nadal poszukiwani

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem prowadzi śledztwo w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 25-latka na zakopiańskich Krupówkach. Sprawców brutalnej napaści szuka policja – powiedział w środę PAP zastępca prokuratora rejonowego w Zakopanem Rafał Porębski.

„Lekarze stwierdzili zgon 25-latka. Na jutro zaplanowana jest sekcja zwłok. Śledztwo jest prowadzone pod kątem pobicie ze skutkiem śmiertelnym” – poinformował PAP prok. Rafał Porębski.

Zaznaczył, że policja nadal prowadzi poszukiwania osób biorących udział w tym zdarzeniu.

„Sprawców do tej pory nie udało się zatrzymać, nie jest znana też ich tożsamość. Kluczowe będą to analizy monitoringu i przesłuchania świadków” – podkreślił prok. Rafał Porębski.

Mężczyzna z powiatu bocheńskiego przyjechał pod Tatry z grupą przyjaciół na wieczór kawalerski. Według relacji policji, w nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 2.00 na skrzyżowaniu Krupówek i ul. Kościuszki grupę zaatakowali nieznani mężczyźni. Wywiązała się bijatyka, w wyniku której 25-latek, najprawdopodobniej po uderzeniu w głowę, stracił przytomność. Napastnicy uciekli. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Śledczy przesłuchali już w charakterze świadków osoby, które były w grupie pobitego 25-latka. Poszukiwani są także inni świadkowie, którzy mogą mieć wiedzę o tym, co się wydarzyło, ale nie brały udziału w samej bójce.

Za pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl