Zakończyły się warsztaty dla młodzieży w WSKSiM

W niedzielę zakończyły się wakacyjne warsztaty dla młodzieży organizowane w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Przebiegały one pod hasłem: ,,Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność’’.

Warsztaty z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży. Program obejmował m.in. zajęcia muzyczne, taneczne i aktorskie, a także warsztaty telewizyjne, radiowe, prasowe, informatyczno-medialne oraz sportowe. Uczestnicy warsztatów mogli również zwiedzić Radio Maryja i Telewizję Trwam.

– Zobaczyłam jak to wszystko wygląda ,,od kuchni’’. Tego się w ogóle nie spodziewałam, że tak to wygląda – powiedziała Eliza, uczestnik warsztatów.

Dużą popularnością cieszyły się warsztaty muzyczne, które były prowadzone przez zespół Lumen.

Warsztaty dla młodzieży zwieńczyła Msza św. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. W homilii o. Tadeusz Rydzyk CSsR nawiązał do dzisiejszej uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej.

– Bardzo ciekawa jednak jest cała historia z Jasną Górą związana, z tym obrazem. Jak ona działa niesamowicie. Objawia się przez swoje działanie – mówił dyrektor Radia Maryja.

Uczestnicy warsztatów zgodnie mówią, że chcieliby uczestniczyć w kolejnych ich kolejnych edycjach, a do udziału będą zachęcać także innych.

Kolejne warsztaty w toruńskiej uczelni odbędą się podczas ferii zimowych w przyszłym roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj