Studenci WSKSiM pielgrzymuje do Górska – miejsca porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Społeczność akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu udaje się dziś do Górska, by uczcić pamięć bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W miejscu porwania kapelana Solidarności sprawowana będzie Msza św. z udziałem studentów i władz uczelni.

O szczegółach mówi Katarzyna Cegielska, dyrektor administracyjny WSKSiM.

– Jako społeczność akademicka chcemy pamiętać o tych tragicznych wydarzeniach z 1984 roku. Dlatego co roku pielgrzymujemy na miejsce porwania ks. Jerzego, aby tam uczestniczyć w Eucharystii. Kiedyś modliliśmy się o wyniesienie na ołtarze kapelana Solidarności. Od 2010 roku, kiedy to nastąpiło, modlimy się za jego wstawiennictwem we wszelkich sprawach naszej uczelni – podkreśla.

Ks. Jerzy Popiełuszko został uprowadzony przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w Górsku 19 października 1984 r. Był torturowany, skrępowany i wożony w bagażniku samochodu, a potem obciążony kamieniami i wrzucony do Wisły w okolicach tamy we Włocławku.

Jego ciało wyłowiono 30 października 1984 r. Pogrzeb księdza Jerzego Popiełuszki – odbył się 3 listopada 1984 r. w Warszawie. Zgromadził ogromną liczbę ludzi i stał się manifestacją patriotyzmu.

RIRM

drukuj