fot. flickr.com

Inspektorat Transportu Drogowego sprawdził ponad 1400 autobusów szkolnych

Od początku roku szkolnego Główny Inspektorat Transportu Drogowego sprawdził ponad 1400 autobusów szkolnych. W wyniku kontroli zatrzymano 151 dowodów rejestracyjnych, a 39 pojazdów zostało niedopuszczonych do dalszej jazdy. Nałożono też 62 mandaty karne na kierowców.

Najwięcej dowodów rejestracyjnych zatrzymano w województwie kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. O tym, jakie były najczęstsze usterki w pojazdach mówi Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

– Niesprawny układ hamulcowy, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny układ wydechowy, uszkodzona konstrukcja pojazdu – to najczęstsze usterki. Niejednokrotnie zatrzymywaliśmy również pojazd, który nie miał aktualnych badań technicznych, a mimo to przewoził pasażerów – podkreśla Alvin Gajadhur.

Główny Inspektor Transportu Drogowego przypomniał, że instytucja prowadzi także szeroko zakrojoną akcję informacyjną między innymi w szkołach i przedszkolach. Inspektorzy uczą najmłodszych bezpieczeństwa ruchu drogowego i właściwego zachowania się na drodze.

RIRM

drukuj