fot. PAP/Radek Pietruszka

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił e-wizyty

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił e-wizyty. To kolejne udogodnienie wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo i czas klientów. E-wizyta to wideorozmowa z pracownikiem ZUS, pozwalająca na załatwienie sprawy w dowolnym czasie bez konieczności wychodzenia z domu. Aby w niej uczestniczyć, wystarczy mieć komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem.

Z wirtualnej wizyty można już korzystać w oddziałach Zakładu w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W woj. kujawsko-pomorskim usługa ta będzie dostępna od 29 października w bydgoskim oddziale ZUS, a od 4 listopada – w toruńskim.

O tym, jak korzystać z e-wizyty, mówiła Krystyna Michałek, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału ZUS.

Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze w godzinach 9.00-14.30. E-wizyta może trwać nie dłużej niż 20 minut. Jeśli chcemy zarezerwować wirtualną wizytę, należy wejść na stronę ZUS i kliknąć na link „umów się na e-wizytę”. Podczas rezerwacji podajemy swoje dane takie jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres mailowy, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy także wybrać obszar merytoryczny e-wizyty, czyli „zasiłki, emerytury i renty”, „firmy i pracujący”, „założenie profilu PUE”, czy też docelowo „doradca do spraw ulg i umorzeń” – wskazała Krystyna Michałek.

Dzień przed zaplanowaną e-wizytą klient otrzyma SMS na wskazany podczas rejestracji numer telefonu z przypomnieniem o spotkaniu.

W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, przesłany zostanie mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby połączyć się z pracownikiem ZUS.

RIRM

drukuj