Zaduszki Smoleńskie

O godzinie 13.00 w kościele Ojców Redemptorystów pw. św. Klemensa Hofbauera w Warszawie, odbędą się „Zaduszki Smoleńskie”.

Jak co roku w listopadzie liturgia Kościoła skłania nas do refleksji i wspomnień nad tymi, którzy odeszli do wieczności. „Zaduszki Smoleńskie” – to spotkanie modlitewne w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, ich rodzin, a także tych zmarłych, którzy byli związani z wyjaśnieniem przyczyn tej katastrofy.

Modlitwę poprowadzą aktorzy scen polskich: Halina Łabonarska, Piotr Bajor i Jerzy Zelnik.

To piękna myśl, żeby Koronką do Bożego Miłosierdzia modlić się za tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej – zwróciła uwagę aktorka Halina Łabonarska.

Scenariusz spotkania modlitewnego przygotowała Joanna Grzybowska, która ma doświadczenie w tej kwestii, ponieważ wcześniej przygotowywała scenariusz do odsłonięcia Epitafium Smoleńskiego w Częstochowie. „Zaduszki Smoleńskie” oparte są o Koronkę do Bożego Miłosierdzia. To piękna myśl, żeby oprzeć to wydarzenie o miłosierną modlitwę, a jednocześnie w 5 częściach Koronki wymienić wszystkie nazwiska tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej – powiedziała Halina Łabonarska.

Spotkaniu modlitewnemu towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu orkiestry Camerata Vistula pod kierownictwem prof. Andrzeja Wróbla.

Zaduszki Smoleńskie

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj