VIII Forum Energetyczne w Sopocie

W dniach od 16 do 18 grudnia odbędzie się w Sopocie VIII Forum Energetyczne. Tematyka tegorocznego Forum będzie w dużej mierze poświęcona wpływowi polityki energetycznej UE na konkurencyjność europejskiej gospodarki.

Uczestnicy debat ubiegłorocznego Forum podkreślali bowiem wielokrotnie, że sektor energetyczny powinien rozwijać się w wielu kierunkach, by zachować konkurencyjność gospodarki i obniżyć uzależnienie od importu. W ciągu trzech dni debat odbędzie się kilkanaście paneli dyskusyjnych, prezentacji raportów analitycznych i wykładów branżowych ekspertów.

Debaty tegorocznej konferencji zostaną przeprowadzone w trzech ścieżkach tematycznych: Wydobycie/transport/przerób węglowodorów; Produkcja/dystrybucja energii elektrycznej; OZE/Polityka klimatyczna/ Ekologia i ochrona środowiska. Forum Energetyczne to największa konferencja poświęcona problemom energii w Polsce i Europie Środkowej. W Forum uczestniczy około 500 gości z Unii Europejskiej, Azji, Rosji, Ukrainy i USA.

Forum otworzy sesja plenarna „Unijna polityka energetyczna: w poszukiwaniu kompromisu” z udziałem przedstawicieli rządów, koncernów energetycznych i unijnych decydentów. Podczas trzydniowej konferencji planujemy przeprowadzenie ponad 20 paneli w tym: Europejskie, regionalne i geopolityczne konsekwencje uwolnienia rynku gazu; Co dalej z gazem łupkowym – europejska szansa czy złudzenie?; Nowe prawo energetyczne w Polsce a rozwój OZE; Integracja OZE z krajowym systemem energetycznym; Inwestycje w infrastrukturę a budowa jednolitego rynku energii w Europie; Energia jądrowa a bezpieczeństwo energetyczne.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl