fot. pixabay.com

Z drugiej transzy bonu turystycznego na konto przedsiębiorców trafiło 44 mln zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił przedsiębiorcom drugą transzę z bonu turystycznego. Na ich konta trafiły 44 mln zł, a wsparcie otrzymało ponad 8,5 tys. podmiotów. W sumie od początku sierpnia w ramach pierwszej i drugiej transzy przedsiębiorcom wypłacono 67 mln zł.

ZUS wydał już ponad 700 tys. bonów o łącznej wartości prawie 615 mln zł. Największe zainteresowanie bonami jest w woj. mazowieckim, śląskim i wielkopolskim.

Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, wskazała, że bon cieszy się bardzo dobrą opinią wśród przedsiębiorców.

– Pozytywną opinią jest fakt, że do programu dołączyło już ponad 18 tys. tych podmiotów i codziennie widać ten wzrost zainteresowania, żeby być na tej platformie przedsiębiorców turystycznych, że rzeczywiście dla nich jest to ważne wsparcie finansowe. My udzielamy także tego wsparcia technologicznego, informacyjnego dla tych podmiotów informując przez infolinię czy też w innych formach, w jaki sposób zarejestrować się na tej platformie  – dodała prof. Gertruda Uścińska.

Polski Bon Turystyczny powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy. Świadczenie w wysokości 500 zł jest przyznawane na każde dziecko do 18 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych to 1000 zł. Bon ma formę cyfrowego kodu. Uprawnionych do świadczenia jest 6,5 mln dzieci. Można wykorzystać go do 31 marca 2022 r. Bon nie podlega wymianie na gotówkę i inne środki płatnicze.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl