fot. pixabay.com.pl

Wzrosło zagrożenie cyberatakami

W ostatnich dniach w Polsce zaobserwowaliśmy więcej ataków cybernetycznych – powiedział pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński. Jest to przestroga dla wszystkich użytkowników internetu.

Pojawiają się pierwsze doniesienia o możliwości cyberataków na Polskę. Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński, poinformował, że rzeczywiście od kilku dni obserwuje się coraz więcej ataków na polskie strony internetowe.

– Próbowano zaatakować stronę Izby Rozliczeniowej, próbowano atakować polskie serwery rządowe, jeśli chodzi o pocztę elektroniczną. 27 tysięcy złośliwych wiadomości w ciągu jednego dnia trafiło do operatorów infrastruktury krytycznej – wskazał Janusz Cieszyński.

https://twitter.com/CyfryzacjaKPRM/status/1497131350305955886

Od kilku dni w Polsce po raz pierwszy obowiązuje trzeci (przedostatni) stopień alarmowy – „Charlie” – przestrzegający przed zagrożeniem cybernetycznym. Instytucje państwowe cały czas trzymają rękę na pulsie, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli.

– Wszyscy odpowiedzialni za kluczowe systemy – zarówno w administracji, jak i u operatorów infrastruktury krytycznej – są w stanie podwyższonej gotowości. To oznacza, że są gotowi na to, by lepiej i szybciej reagować w przypadku wystąpienia jakiegoś cyberataku – wyjaśnił pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Stopień alarmowy „Charlie” zmusza do większej odpowiedzialności i ostrożności wszystkich użytkowników internetu. Pamiętajmy o zabezpieczaniu swoich kont w internecie, np. poprzez dwuskładnikowe uwierzytelnianie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl