fot. PAP/Leszek Szymański

Nowa wersja aplikacji mObywatel

Od piątku obywatele mogą popierać nową wersję aplikacji mObywatel. Minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, podsumował pierwszy dzień aplikacji w nowej odsłonie.

Aplikacja mObywatel to narzędzie kierowane do każdego, kto w sposób wygodny i szybki chce skorzystać z najważniejszych dokumentów, takich jak dowód osobisty, prawo jazdy czy recepta. Dzięki niej łatwo potwierdzimy naszą tożsamość przykładowo podczas kontroli w transporcie publicznym. Co najważniejsze, jest to narzędzie bezpieczne. Użytkownik ma do niego dostęp po podaniu hasła i PIN-u. Narzędzie cieszy się dużym zainteresowaniem. Pierwszą wersję aplikacji pobrano ponad 10 milionów razy.

– Wydaliśmy 220 tys. elektronicznych dowodów tożsamości. To jest 13 razy więcej, niż dzisiaj w samorządach wydano dokumentów plastikowych. To pokazuje, że przyszłość Polski jest cyfrowa i nie ma już przed tym odwrotu – oznajmił Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

Właśnie dlatego narzędzie jest cały czas rozwijane, a w piątek weszła w życie ustawa, na mocy której wprowadzony został tak zwany mDowód. To dokument traktowany na równi z tradycyjnym plastikowym dowodem tożsamości. Można się nim posługiwać niemalże wszędzie. Wyjątek stanowią banki oraz sytuacja, w której przekraczamy granicę Ojczyzny czy wyrabiamy nowy dokument. Wejściu w życie ustawy towarzyszyła inauguracja nowej wersji aplikacji mObywatel.

– Było tak duże zainteresowanie, że nie byliśmy w stanie obsłużyć wszystkich waszych potrzeb – wskazał minister cyfryzacji.

Minister Janusz Cieszyński zapowiedział, że w przyszłym tygodniu wszystko będzie już w porządku. Jednocześnie zachęcał, by sprawdzać, jakie nowe funkcje pojawiają się w aplikacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl