Wznowienie negocjacji z Rosją ws. przewoźników

W Moskwie trwa kolejna runda negocjacji ws. kryzysu transportowego. Informację podał portal rmf24. Polsko-rosyjskie rozmowy prowadzą dyrektorzy departamentów transportu.

Strona polska chce uzyskać od Rosjan zapewnienie, że zmienią oni dyskryminujące naszych przewoźników regulacje wewnętrzne. Rosjanie nie ujawniają swojego stanowiska.

Natomiast jutro w Moskwie mają rozmawiać wiceministrowie transportu Polski i Rosji. Jeśli wypracują stanowisko zaakceptowane przed obie strony, może dojść do podpisania protokołu porozumienia.

Polscy przewoźnicy oczekują jak najszybszego rozwiązania kryzysu – mówi Waldemar Jaszczur, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników i Spedytorów „Podlasie”.

Straty są już liczone w setkach tysięcy, a może nawet i milionach euro. Tracą wszyscy – polscy przewoźnicy, rosyjscy przewoźnicy, także importerzy towarów, zwłaszcza z terenów Rosji. Wiemy, że sytuacja jest bardzo trudna, Rosjanie są nieustępliwi, ale te zasady muszą zostać uregulowane, dlatego że nie wyobrażamy sobie takiej sytuacji, gdzie o rodzaju zezwolenia na dany przewóz decydował urzędnik na granicy bądź dokument, który nie ma większego znaczenia. Oczekujemy chwilowego rozwiązania, jeśli nie jest możliwe stałe – zaznacza Waldemar Jaszczur.

Pozwolenia na transport samochodowy towarów do Rosji straciły ważność w nocy z poniedziałku na wtorek. Oznacza to, że do momentu osiągnięcia ugody, polscy przewoźnicy nie mogą wykonywać kursów do Federacji Rosyjskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl