wyTRWAMy i wygramy. Marsz w Krakowie

Ulicami Krakowa przechodzi II Małopolski Marsz w obronie TV Trwam. Jego uczestnicy domagają się należnego miejsca na cyfrowym multipleksie i wolności mediów w naszej Ojczyźnie. Organizatorem manifestacji jest Stowarzyszenie Solidarni 2010 w Krakowie.

Spotkanie zainaugurowała uroczysta Eucharystia w Klasztorze oo. Paulinów na Skałce. Homilię podczas uroczystości wygłosił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Marsz rozpoczął się o godz. 10.30 uroczystą Mszą św. polową w Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława na Skałce. Następnie około południa, ulicami: Krakowską, Stradomską i Grodzką wyruszył marsz na Rynek Staromiejski, gdzie na scenie pod Ratuszem wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia i zaprezentowany zostanie program artystyczny – poinformował o. dr Piotr Andrukiewicz CSsR.

SŁUCHAJ KOMUNIKATU


Pobierz Pobierz

Celem marszu jest poparcie w sprawie dostępu TV Trwam do platformy cyfrowej, a także walka o wolność mediów w naszym kraju – akcentują organizatorzy.

– Zbierzemy się po to, aby po raz kolejny przypomnieć, że chcemy miejsca na multipleksie dla TV Trwam; że tego miejsca chce dwa i pół miliona Polaków; że takiej telewizji potrzebujemy w naszym codziennym życiu; że jest to nasza przestrzeń wolności, prawdy i polskości, do której mamy prawo w naszej Ojczyźnie – w kraju, który rządzący chcą nazywać przecież wolnym, a w którym jednocześnie wolność ta jest ograniczana. Zbierzemy się 16 czerwca w Krakowie po to, żeby przypomnieć członkom KRRiT, że ich praca to służba. Ich praca to służba nam, Polakom, którzy finansujemy ich działalność i ich pensje po to, by nam służyli, a nie po to, żeby nas ignorowali. Nie po to, żeby nas – katolików i nie tylko, dyskryminowali – czytamy w manifeście Stowarzyszenia Solidarni 2010.

Manifest Stowarzyszenia Solidarni 2010 CZYTAJ 

Nieprzyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie to ograniczenie wolności – dlatego będziemy protestować – akcentuje Tadeusz Kaznowski – jeden ze współorganizatorów marszu.

– Jan Paweł II mówił, że wolności nie można tylko posiadać, a należy ją stale zdobywać i tworzyć. Odmowę przyznania miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam postrzegamy jako zagrożenie wolności, do której każdy z nas ma prawo. To jest podstawowa sprawa, lecz są różne tego aspekty np. dyskryminacja katolików. Telewizja Trwam to katolicka telewizja, która na co dzień spotyka się z wszelkimi utrudnieniami i szykanami – zwraca uwagę Tadeusz Kaznowski, współorganizator marszu.


Pobierz Pobierz

Marsz zakończy się ok. godz. 15:30.

plakat kraków

Kliknij, aby powiększyć

Jutro TV Trwam bronić będą mieszkańcy diecezji legnickiej. Na Placu przy Bazylice Matki Bożej Łaskawej  odbędzie się Wielka Religijno–Patriotyczna Manifestacja.

– Hasło naszej manifestacji mówi: „Z Krzeszowską Panią w obronie wartości katolickich i Telewizji Trwam”, ale także w obronie Ojczyzny, rodziny i tego, co dla nas jest naprawdę ważne. Dzisiaj te wartości są bardzo zagrożone (…) – zaznaczyła poseł Marzena Machałek.  WIĘCEJ 

RIRM

 

 

drukuj