„Z Krzeszowską Panią w obronie wartości katolickich i TV Trwam”

17 czerwca w Krzeszowie, na Placu przy Bazylice Matki Bożej Łaskawej  odbędzie się Wielka Religijno–Patriotyczna Manifestacja. Hasłem przewodnim wydarzenia będzie: „Z Krzeszowską Panią w obronie wartości katolickich i Telewizji Trwam”. Transmisja w TV Trwam.

W poniedziałek, 17 czerwca o godz. 16.30 na Placu przed Bazyliką Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie spotkają się wszyscy Ci, którym nie jest obojętny los Ojczyzny.

Mieszkańcy Krzeszowa, którym głęboko na sercu leży korzystanie z mediów, które w duchu wiary przekazują treści zgodne z Bożymi przykazaniami na znak solidarności z wiernymi w całej Polsce zamanifestują przeciwko dyskryminacji mediów katolickich.

Ta manifestacja ma służyć obronie najważniejszych dla nas wartości – wartości katolickich – powiedziała poseł Marzena Machałek.

– Hasło naszej manifestacji mówi: „Z Krzeszowską Panią w obronie wartości katolickich i Telewizji Trwam”, ale także w obronie Ojczyzny, rodziny i tego, co dla nas jest naprawdę ważne. Dzisiaj te wartości są bardzo zagrożone. Dlatego musimy trwać, walczyć, manifestować i pokazywać co jest dla nas ważne. Musimy być wszyscy bardzo mocno zjednoczeni. Oprócz tego, że trzeba się modlić, trzeba również pokazywać codzienną postawą co jest dla nas ważne – zaznaczyła poseł Marzena Machałek.

W programie manifestacji znajdą się m.in. wystąpienia zaproszonych gości, występy artystyczne zespołów muzycznych: „Janicki” z Czarnego Boru, „Chcemy” z Kamiennej Góry, „Perpetum” ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Kamiennej Górze, schola „Hej, Jezu” z Kamiennej Góry oraz „Sybiracy i Kresowianie” z Jeleniej Góry.

Manifestację zakończy uroczysta Msza Święta w intencji TV Trwam pod przewodnictwem ks. bp. Marka Mendyka, biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Organizatorzy wydarzenia proszą o zabranie ze sobą flag biało-czerwonych, transparentów oraz emblematów religijnych. Bezpośrednią transmisję z manifestacji przeprowadzi TV Trwam.

RIRM

plakat_Krzeszów

Kliknij aby powiększyć

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl