Informacja o wdrażaniu naziemnej telewizji cyfrowej

Członkowie sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii wysłuchają dziś informacji o stanie zaawansowania wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej. Poruszony zostanie także temat TV Trwam. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

Podczas posiedzenia poruszona zostanie sprawa dyskryminacji TV Trwam, której KRRiT odmówiła miejsca na multipleksie. Katolicka stacja ubiega się o nie również w drugim konkursie, a ten ma zostać rozstrzygnięty w czerwcu.

W dzisiejszym posiedzeniu komisji wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz KRRiT.

Przewodniczący sejmowej komisji poseł Mieczysław Golba wyjaśnia, że przedstawiona w kwietniu informacja dotycząca procesu cyfryzacji telewizji naziemnej była niewystarczająca. Z tego powodu sprawozdanie nie zostało przyjęte.

– Temat jest bardzo ważny i istotny dla wielu Polaków. W związku z tym będziemy dzisiaj poruszać ten temat, a także kwestie związane z TV Trwam. Kiedy ta stacja będzie na cyfrowym multipleksie i dlaczego jeszcze jej tam nie ma. Będziemy poruszać jeszcze wiele innych tematów, dotyczących przede wszystkim naziemnej telewizji cyfrowej – powiedział poseł Mieczysław Golba.

RIRM

drukuj