Wysoki wskaźnik wypadków drogowych w tegoroczne wakacje

Od początku wakacji doszło do prawie 4 tys. wypadków, w których zginęło 325 osób. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podsumował stan bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu.

Jarosław Zieliński poinformował, że każdego dnia nad przestrzeganiem ruchu drogowego czuwa średnio około 4 tys. policjantów. Patrole mają charakter prewencyjny.

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński powiedział, że podczas wakacji policja prowadzi także kontrole autokarów pod względem ich sprawności.

Zostało uruchomionych 277 stałych punktów kontroli autobusów. Adresy punktów kontroli są podane na stronie internetowej policji. Sprawdzono ok. 5 tys. autobusów pod kątem sprawności. Te autobusy przewożą w transporcie zbiorowym znaczne grupy osób, często młodzieży szkolnej czy dzieci. Dzięki kontrolom, co najmniej 40 autobusów nie wyjechało na drogi, bo zostały sprawdzone i okazało się, że są niesprawne, więc te działania przynoszą swoje skutki, ale niestety nie są to skutki takie, jakbyśmy chcieli sobie wyobrazić. Optymalnym skutkiem tych działań byłoby to, żeby w ogólne nie zdarzały się wypadki drogowe i żeby nie było ofiar śmiertelnych – wskazał wiceminister MSWiA.

Jarosław Zieliński mówił także o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą. Tylko od 15 czerwca utonęło ponad 120 osób.

Z policyjnych statystyk wynika, że do utonięć dochodzi najczęściej na niestrzeżonych kąpieliskach. Przyczynami tragedii nad wodą są m.in. lekkomyślność oraz kąpiel po spożyciu alkoholu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl