fot. PAP/Waldemar Deska

Po wypadku w Bogusławicach 6 osób pozostaje w szpitalach

6 osób wciąż pozostaje w szpitalach po czwartkowej katastrofie na drodze krajowej nr 1 w Bogusławicach w powiecie częstochowskim (Śląskie) – podało w piątek Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego.

Według rzeczniczki wojewody Aliny Kucharzewskiej, stan 4 osób z najpoważniejszymi obrażeniami, który w czwartek określano jako ciężki, nie pogorszył się i na tę chwilę nie ma zagrożenia dla ich życia.

W wypadku uczestniczyły 2 samochody ciężarowe i autokar, którym podróżowali obywatele Ukrainy. W wyniku zdarzenia 31 osób zostało poszkodowanych, w tym 13 osób zostało przewiezionych z miejsca zdarzenia do szpitali. 18 osób nie wymagających natychmiastowej pomocy medycznej zostało umieszczonych w Szkole Podstawowej w Kruszynie, skąd następnie zostali zabrani do szpitali na badania. W szpitalach wciąż pozostaje 6 osób.

25 osób przebywa w ośrodku w miejscowości Złoty Potok. To Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski do pracy. Jak poinformowała Alina Kucharzewska, jeszcze w piątek będą od nich pobrane wymazy na obecność koronawirusa.

„Chcemy mieć pewność co do stanu ich zdrowia, bo mieli przecież bezpośredni kontakt ze służbami ratowniczymi” – wyjaśniła.

Według dotychczasowych ustaleń policji, w ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie uszkodzeniu uległa opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył w przyczepę jadącej przed nim ciężarówki, przewożącej materiały łatwopalne. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach. Działania służb na miejscu zdarzenia trwały wiele godzin, ruch na tej uczęszczanej trasie przywrócono dopiero w piątek w nocy, o godz. 1.30.

PAP

drukuj