Duże utrudnienia po karambolu na S7 w okolicach Waplewa

Na drodze S7 w okolicach Waplewa po karambolu kilku samochodów – w tym ciężarówek – występują duże utrudnienia dla kierowców. Siódemka jest całkowicie zablokowana, a policjanci zarówno od strony Gdańska jak i Warszawy kierują na objazd drogą serwisową.

Jak podała PAP warmińsko-mazurska policja, w karambolu zginęła jedna osoba a pięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał poszkodowanych do szpitala.

Z kolei Rafał Melnyk z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej – która na miejscu prowadzi akcję ratunkową – poinformował, że w karambolu uczestniczyło pięć pojazdów, z tego trzy busy dostawcze i dwa ciężarowe – w tym tir z naczepą i druga ciężarówka mniejsza. Dwa auta spłonęły.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku. Na miejscu jest prokurator i grupa dochodzeniowa śledcza, która będzie ustalać przyczyny i okoliczności wypadku.

Po zdarzeniu występują duże utrudnienia w ruchu. Siódemka jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policjanci są na miejscu i kierują ruchem aut zarówno od strony Gdańska, jak i Warszawy. Objazd dla wszystkich pojazdów odbywa się drogą serwisowa: Węzeł Waplewo – Węzeł Grunwald.

Ruch samochodów dojeżdżających siódemką do miejsca karambolu jest spowolniony.

PAP/RIRM

drukuj