fot. twitter.com

Świętokrzyskie: wypadek autokaru z udziałem dzieci

Autokar przewożący dzieci zderzył się z samochodem ciężarowym w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Kunice w pow. opatowskim (Świętokrzyskie). Najbardziej poszkodowany został kierowca autokaru, który trafił do szpitala; szóstce dzieci udzielono pomocy ambulatoryjnej.

Jak poinformowała PAP podkom. Agata Frejlich z KPP w Opatowie, do wypadku doszło przed godziną ósmą rano w poniedziałek na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Kunice w powiecie opatowskim. Autokar przewożący dzieci zderzył się z samochodem ciężarowym. Autobusem podróżowało 28 osób, w tym 24 dzieci.

Najbardziej poszkodowany został kierowca autokaru, którego przewieziono do szpitala.

„Szóstce dzieci udzielono pomocy ambulatoryjnej. Wszystkie dzieci zostały już ewakuowane z miejsca zdarzenia i przewiezione do miejscowej szkoły, gdzie zostaną jeszcze raz przebadane przez lekarza” – powiedziała Frejlich.

Autokarem podróżowały dzieci z województwa lubelskiego, które jechały na wycieczkę szkolną do woj. świętokrzyskiego. Policja ustala przyczyny wypadku.

„Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego z nieustalonych do tej pory przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autokarem” – dodała policjantka.

PAP/RIRM

drukuj