CBA zatrzymała trzy osoby w związku z wyłudzeniami podatku VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby – obcokrajowców – podejrzewanych o wyłudzenia podatku VAT – dowiedziała się w poniedziałek PAP. Zatrzymań dokonano w Wólce Kosowskiej w ramach prowadzonego od dłuższego czasu śledztwa.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział PAP, że agenci CBA z delegatury w Łodzi zatrzymali trzy osoby pochodzenia tureckiego pracujące w Wólce Kosowskiej. Mieli oni wystawić fikcyjne faktury na ponad 160 mln zł, co oznacza uszczuplenie podatku VAT na kwotę ponad 30 mln zł – podał.

Śledztwo trwa już od dłuższego czasu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi. W sprawie jest do tej pory ok. 40 podejrzanych – dodał Brodowski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl