CBA kontroluje spółkę PGE Energia Jądrowa

CBA kontroluje wybrane zamówienia publiczne w spółce PGE Energia Jądrowa; sprawdzane są zamówienia z ostatnich trzech lat. Kontrola rozpoczęła się już wczoraj.  Na razie nikomu nie przedstawiano  zarzutów.

Prezesem spółki od lipca jest były minister Skarbu Państwa  Aleksander Grad. Kieruje on również spółką PGE Energia Jądrowa 1. Spółka odpowiada za wybór partnera, z którym utworzy konsorcjum do budowy siłowni atomowej oraz za przetarg na dostawcę technologii, który ma zostać rozpisany w tym, a zakończony w 2013 r.

– Od samego początku obecna ekipa rządowa zapowiadała, że ten projekt będzie realizowany poza przepisami zamówień publicznych. Pomimo, że formalnie jest to przepis ustawy, to powinny być jakieś wewnętrzne regulaminy wyboru ofert i postępowania, ponieważ jest to gigantyczny, potencjalny kontrakt i gigantyczne ryzyko związane z nieprawidłowościami i korupcją, stąd też taka wstępna kontrola jest wskazana – mówił poseł Paweł Szałamacha, były minister Skarbu Państwa.

Posłowie PiS zapowiadają także, że na początku przyszłego roku przedstawią szczegółową informację dotyczące nieprawidłowości w spółce Energa  S.A.  a także innych  przedsiębiorstw, które podlegają pod MSP.

Posłowie dostają informację o marnotrawieniu pieniędzy przez Energę S.A. która wstrzymała budowę bloku energetycznego w Ostrołęce.

– Na początku stycznia będziemy chcieli przedstawić szczegółową informację na temat wszystkich nieprawidłowości, które miały miejsce w Enerdze S.A.  ale będziemy chcieli także przedstawić informację na temat tych spółek Skarbu Państwa z innych dziedzin, gdzie źle się dzieje, ponieważ do nas cały czas dochodzą informacje o nieprawidłowościach, głównie od pracowników, od związkowców. Jest ich na tyle dużo, że pierwsza weryfikacja, jaką możemy zrobić zajmuje dużo czasu, ale wszystkie te elementy, które są nam zgłaszane się potwierdzają – powiedział poseł Andrzej Jaworski.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl