Prezydent A. Duda: Gen. Sławomir Wojciechowski wejdzie w struktury dowódcze NATO

Generał Sławomir Wojciechowski wejdzie niedługo w struktury dowódcze NATO; stanie na czele Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego – zapowiedział w czwartek na Łotwie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podczas czwartkowej wizyty w bazie wojskowej Adażi na Łotwie powiedział, że „gen. Sławomir Wojciechowski niedługo wejdzie w struktury dowódcze NATO, po to, aby zdobyć nowe umiejętności i nowe zdolności”.

„Będzie pełnił jedną z absolutnie kluczowych funkcji jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego regionu. Stanie na czele Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego” – zapowiedział Andrzej Duda.

Jak podkreślił, obecność żołnierzy Sojuszu Północnoatlantyckiego na Łotwie jest gwarantem bezpieczeństwa regionu.

Prezydent wyraził przekonanie, że w najbliższym czasie nie będzie konfliktu w naszym regionie.

„Jestem przekonany, że wojny nie będzie, bo nikt nie odważy się podnieść ręki na wojska NATO, największego i najsilniejszego sojuszu militarnego na świecie” – zaznaczył Andrzej Duda.

„Sojusz jest najpotężniejszy i najsilniejszy, bo potrafi się szybko adaptować do zmieniających się na świecie warunków. Sojusz jest najsilniejszy, bo spotykacie się państwo na takich misjach, jak ta i służycie razem – żołnierze z różnych krajów Sojuszu” – oświadczył prezydent.

PAP/RIRM

drukuj