fot. PAP/Darek Delmanowicz

Min. Z. Ziobro o zachowaniu S. Nitrasa: Pokazuje desperację po stronie sztabu R. Trzaskowskiego

Zdaniem szefa Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry uniemożliwienie wiceministrowi Sebastianowi Kalecie wejścia na konferencję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego pokazuje desperację po stronie jego sztabu. Poseł KO Sławomir Nitras zastosował wobec Kalety przemoc fizyczną – ocenił Ziobro.

Poseł Sławomir Nitras (KO) w czwartek zablokował wiceministrowi sprawiedliwości Sebastianowi Kalecie możliwość wejścia na konferencję prasową prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, zorganizowaną w oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie.

Gdy Sebastian Kaleta zaczął wchodzić po wąskich metalowych schodach prowadzących na dach zbiorników retencyjnych, gdzie umieszczono mikrofony na potrzeby konferencji, podszedł do niego Nitras i złapał go w pół. Oznajmił przy tym, że go nie wpuści. Nastąpiła krótka przepychanka. Kaleta ocenił, że Nitras naruszył jego nietykalność cielesną.

Do tego zdarzenia w piątek na konferencji prasowej w Rzeszowie nawiązał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem w tej sytuacji Nitras zastosował wobec Kalety przemocy fizyczną.

„Używanie przemocy w polityce prowadzi do bardzo złych konsekwencji, to wyraz desperacji po stronie sztabu pana Rafała Trzaskowskiego” – wskazał.

„Gdyby w miejscu publicznym ktoś z państwa został tak potraktowany przez inną osobę, użyto by fizycznej siły, by państwa, jako dziennikarzy, nie wpuścić na miejsce waszej interwencji dziennikarskiej, i robiono by to z taką ostentacją, to pewnie ktoś taki znalazłby się w izbie zatrzymań” – stwierdził.

Zdaniem min. Ziobry Nitras pokazał w tej sytuacji „ostentacyjne poczucie zuchwałości i bezkarności”.

„Trudno mi uwierzyć, że robił to bez zgody samego kandydata. To pokazuje, że czasami ludzie tracą takie elementarne poczucie wrażliwości, zapatrzeni w chęć osiągnięcia rezultatu politycznego” – powiedział.

Jak podkreślił, „takie chuligańskie zachowania są niedopuszczalne”. „

Pan Trzaskowski widział to zdarzenie, wszyscy je widzieli i nie odciął się. Pan Trzaskowski popiera tego rodzaju metody” – ocenił.

Od środy posłowie PiS Sebastian Kaleta oraz Jacek Ozdoba prowadzą kontrolę poselską w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Jak podkreślali, kontrola ma doprowadzić m.in. do tego, aby nie powtarzały się zalania i podtopienia, do których doszło w stolicy w ubiegły poniedziałek.

PAP

drukuj