fot. twitter.com

Częstochowa: Na DK 1 zderzyło się 7 pojazdów; 3 osoby w szpitalu

Siedem samochodów, w tym dwa ciężarowe zderzyły się we wtorek na DK 1 w Kościelcu pod Częstochową (Śląskie). Trzy osoby trafiły do szpitala. Trasa na Katowice jest zablokowana; policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Jak podała PAP rzecznik częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska, do zdarzenia doszło tuż przed południem, w Kościelcu, na remontowanym, zwężonym odcinku DK 1.

Ze wstępnym ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym najechał na tył poprzedzającej go ciężarówki, a następnie na nie najechało pięć samochodów osobowych. Łącznie zderzyło się więc siedem pojazdów.

Trzy osoby podróżujące samochodami osobowymi zostały zabrane do szpitala. Nie ma informacji na temat stanu tych osób.

Trasa na Katowice jest zablokowana. Policjanci wytyczyli objazd i kierują ruch przez Mykanów, Kokawę, Lubojnę, do Wierzchowiska, gdzie można wrócić na DK 1.

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

„Policjanci cały czas pracują intensywnie i starają się jak najszybciej wykonać czynności, ale z uwagi na rozmiar tego zdarzenia jeszcze przez najbliższe godziny kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami” – dodała rzecznik.

Przekazała, że również podróżujący w kierunku Warszawy muszą się liczyć z utrudnieniami, wiążącymi się np. z usunięciem uszkodzonych pojazdów.

Ladowska zaapelowała również do kierowców przejeżdżających obok miejsca zdarzenia o zachowanie ostrożności.

„Często kierowcy są ciekawi, co się stało, rozglądają się, a nie chcielibyśmy, żeby z tego powodu doszło do kolejnego zdarzenia” – powiedziała.

PAP/RIRM

drukuj