MSZ potwierdza, że w wypadku w Croydon zginęła Polka

Wśród ofiar wypadku tramwajowego w dzielnicy Croydon w Londynie, w którym zginęło 7 osób, była obywatelka Polski – potwierdziło w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Do wypadku, w którym zginęło 7 osób i ponad 50 zostało rannych, doszło w środę rano, gdy tramwaj wypadł z szyn w dzielnicy Croydon w Londynie.

Rzeczniczka MSZ Joanna Wajda potwierdziła w niedzielę, że wśród ofiar wypadku w Croydon była obywatelka RP. Poinformowała, że wydział konsularny polskiej ambasady w Wielkiej Brytanii jest w stałym kontakcie z policją.

Do wypadku doszło rano, gdy dwuwagonowy tramwaj, kursujący na linii Croydon-Wimbledon, wypadł z szyn i przewrócił się na bok. Według wstępnych opinii tramwaj jechał za szybko na ostrym łuku, przekraczając prędkość o 20 km na godzinę.

W akcji ratunkowej brało udział pięć jednostek ratowniczych, osiem jednostek straży pożarnej i ponad 70 strażaków, który użyli ciężkiego sprzętu do wydobycia osób, które utknęły w tramwaju.

Tego typu wypadki są w Europie bardzo rzadkie. Do najgroźniejszego, w którym zginęło 30 osób, doszło w Europie przed 30 laty w Dnieprodzierżyńsku na Ukrainie, gdy tramwaj wypadł z szyn na stromym zboczu i rozbił się o betonowy mur.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl