ABW zatrzymała 7 osób za oszustwa na ponad 12 mln zł

Funkcjonariusze ABW zatrzymali siedem osób za oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Podejrzani mieli poświadczać nieprawdę w fakturach VAT i narazić PARP na szkodę ponad 12 mln zł.

Jak poinformowała w czwartek Prokuratura Regionalna w Poznaniu, w latach 2012-2015 kierowane przez sprawców dwie firmy znajdujące się na terenie województwa dolnośląskiego ubiegały się o dofinansowanie trzech projektów z dziedziny produkcji spożywczej ze środków unijnych.

„W fakturach, które stanowiły podstawę do wypłaty dofinansowania, poświadczano nieprawdę, zawyżając wartość maszyn i urządzeń mających służyć realizacji projektów. W ten sposób doprowadzono wyżej wymienione instytucje do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci środków w łącznej kwocie ponad 12 mln zł” – podkreślono w komunikacie.

Zatrzymane w tej sprawie osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, gdzie przedstawiono im zarzuty. Wobec podejrzanych zastosowano także środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Śledczy zabezpieczyli również majątek podejrzanych o wartości ponad 7 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl