Wyprawki szkolne od Pary Prezydenckiej dla dzieci z ubogich rodzin

Agata i Andrzej Dudowie wzięli udział w akcji Caritas Tornister Pełen Uśmiechów. Para prezydencka przygotowała cztery wyprawki szkolne; dwie dla dzieci ze szkoły podstawowej i po jednej dla młodzieży z liceum i z gimnazjum.

Ogólnopolska akcja Caritas Tornister Pełen Uśmiechów jest odpowiedzią na finansową trudność wielu polskich rodzin w przygotowaniu szkolnych wyprawek. Koszt wyprawki waha się od 500 do 1000 zł, co stanowi szczególne wyzwanie dla rodzin wielodzietnych, które najczęściej utrzymywane są z pracy jednego z małżonków.

Prezydent Andrzej Duda wyraził wdzięczność, że mógł – razem z żoną – wziąć udział w akcji – Tornister Pełen Uśmiechów.

Jesteśmy szczęśliwi także jako małżeństwo i jako rodzice, a nie tylko Para Prezydencka, że możemy wesprzeć tak potrzebną akcję. Te piękne tornistry uszczęśliwią tych, którzy na nie czekają. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy wziąć udział w tej akcji – powiedział Andrzej Duda.

Wyrazy wdzięczności na ręce Pary Prezydenckie złożył ks. Marian Subocz, Dyrektor Caritas Polska.

Jako Caritas dziękujemy Parze Prezydenckiej za przygotowanie tornistra pełnego uśmiechów. Ten tornister przynosi uśmiech, ale i nadzieję. To jest przyszłość konkretnych dzieci, ale i całego społeczeństwa – powiedział ksiądz Subocz.

Akcję wsparł między innymi Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka. Patronują jej także TVP INFO, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, portalu DEON.PL

Akcja jest organizowana po raz siódmy. Do tej pory udało się rozdać dzieciom z ubogich rodzin blisko 100 000 szkolnych wyprawek. Jak wskazują dane GUS, godna edukacja znacznie zwiększa szanse dzieci na uniknięcie dziedziczenia biedy.


Caritas.pl/RIRM

drukuj