Ostatni dzień warsztatów dla młodzieży w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa ostatni dzień wakacyjnych warsztatów dla uczniów trzecich klas gimnazjów oraz szkół średnich.

Warsztaty, które w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbywają się od wtorku przebiegają pod hasłem „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”. W zajęciach bierze udział młodzież nie tylko z Polski, ale także spoza jej granic.

– Chciałbym poznać rolę dziennikarza, nauczyć się obsługi kamery, ponieważ stoję przed wyborem szkoły i interesuje mnie dziennikarstwo, multimedia – powiedział Szymon z Nowego Miasta Lubawskiego.

Młodzi, biorą udział w zajęciach prasowych, radiowych, telewizyjnych, informatyczno-multimedialnych, politologicznych, filozoficznych, i kulturoznawczych, które przebiegają pod okiem specjalistów.

– To jest oferta, która w każde wakacje przyciąga do naszej uczelni gimnazjalistów, uczniów szkół średnich, którzy pragną poznać tajniki pracy dziennikarskiej i innych zawodów związanych z prowadzonymi przez nas kierunkami, czyli politologii, informatyki, kulturoznawstwa – podkreśliła dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM.

Ważnym punktem warsztatów był wykład „Transhumanizm – społeczeństwo przyszłości”, który wygłosiła pani dr Monika Kacprzak – wykładowca WSKSiM. Nie zabrakło również świadectw. O swojej historii życia i osobistym spotkaniu z Panem Bogiem, opowiedział młodym Leszek Hallmann, srebrny medalista paraolimpiady w podnoszeniu ciężarów z Atlanty.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zawsze warsztaty muzyczne prowadzone przez Zbigniewa Małkowicza i zespół Lumen. Dzięki nim, młodzież ze swoimi zdolnościami muzycznymi może przyczynić się także do owocniejszego uczestnictwa w spotkaniach modlitewnych i w Eucharystii.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl