fot. PAP/Rafał Guz

Wypłata czternastej emerytury będzie pod koniec sierpnia

Wypłaty czternastej emerytury ruszą pod koniec sierpnia 2022 roku –  poinformował Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. W tym roku dodatkowe środki trafią do około dziewięciu milionów osób.

 

W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o kolejnym w 2022 roku dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym – czternastej emeryturze. W projekcie rząd wprowadził autopoprawkę, która przesuwa termin wypłaty pierwszej transzy czternastki na ostatni termin wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych z ZUS i KRUS, przypadający w sierpniu. Dlatego też czternaste emerytury wypłacane będą od 25 sierpnia do 20 września.

 

„Przesunięcie terminu wynika z konieczności dostosowania systemów informatycznych ZUS i KRUS do przeprowadzenia wypłat. Te osoby, które zawsze otrzymywały świadczenie na końcu, teraz otrzymają je na początku” – wskazał wiceminister rodziny i polityki społecznej.

 

Jak wskazał wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed  resort zabiega, by projektem na najbliższym posiedzeniu zajął się Sejm. Zgodnie z szacunkami w tym roku czternasta emerytura trafi do około dziewięciu milionów osób. Koszt wypłaty świadczenia to około jedenastu miliardów czterysta tysięcy złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl