Wyjazdowe warsztaty medialne WSKSiM

W zespole szkół ekonomiczno-technicznych w Rakowicach Wielkich odbyły się warsztaty medialne z cyklu „Zrozumieć media”.

Warsztaty prowadzą dziennikarze z Radia Maryja i TV Trwam, a także wykładowcy WSKSiM. Młodzież uczestnicząca w spotkaniach zapoznaje się z tematyką dotyczącą, m.in. zagrożeń wynikających z manipulacji telewizyjnej, radiowej oraz prasowej.

„Młodzi ludzie mają doskonałą okazję do  odbycia praktyki, np. obsługi sprzętu medialnego” – mówi o. Marcin Krupa CSsR, koordynator warsztatów.

Warsztaty są odkrywcze dla młodzieży, ponieważ wiedza, która jest przekazywana na tych spotkaniach, tak naprawdę nie pojawia się nigdzie w eterze. Warto dodać, że na te warsztaty specjaliści – redaktorzy z TV Trwam, Radia Maryja i WSKSiM w Toruniu, wyjeżdżają z całym profesjonalnym sprzętem: z wozem transmisyjnym, kamerami studyjnymi, oprogramowaniem, oświetleniem, profesjonalnymi mikrofonami i mixerem dźwiękowym. Wszystko po to, by w jak najbardziej profesjonalny sposób przekazać młodym bardzo ważną wiedzę na temat funkcjonowania mediów oraz tego, w jaki sposób człowiek może być manipulowany – zaznaczył o. Marcin Krupa CSsR.

Wyjazdowe warsztaty dziennikarskie cieszą się dużą popularnością wśród młodych. Jutro warsztaty odbędą się w Bolesławcu.

Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Maryja.

 

 

 

 

RIRM

drukuj