Wyjątkowy czas dla świata

Kanonizacja Jana Pawła II to czas wyjątkowy dla całego świata, a w sposób szczególny dla rodzin, które znalazły fundamentalne miejsce w słowie, nauczaniu, a przede wszystkim w sercu Papieża Polaka.

Ks. abp Andrzej Dzięga, pasterz Kościoła szczecińsko-kamieńskiego podkreśla, że kanonizacja Jana Pawła II może przyczynić się do odrodzenia rodziny, które jest niezwykle potrzebne współczesnemu światu.

Dlatego warto w tym okresie sięgnąć do nauczania Papieża Polaka. Jeszcze bardziej intensywnie pochylić się nad skarbem, który nam pozostawił i skłonić się do refleksji. A ta współczesnemu światu, który niekiedy bardzo mocno uderza w tę wspólnotę jest naprawdę pilnie potrzebna.

– Porusza i zadziwia przenikliwość z jaką Papież pokazywał rzeczy istotne, konstytutywne i strukturalne, które są siłą rodziny. Widać to w kontekście dzisiejszych dyskusji dotyczących małżeństwa i rodziny oraz dróg podważania, rozbicia tej przepięknej struktury, którą Bóg wpisał w ludzką duchowość, w kulturę – zauważa ks. abp Andrzej Dzięga.

Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu mówił, iż rodzina oparta na silnej relacji z Bogiem staje się cząstką narodu, cząstką życia państwowego i społecznego. Jeżeli rodzina będzie silna Bogiem, to i naród stanie się Nim silny.

Ks. abp Andrzej Dzięga życzył wiernym, aby kanonizacja Papieża Polakabyła „czasem nadziei, radości i duchowej mocy”.

– Przeżywajmy tę kanonizację na tych płaszczyznach i z wielką otwartością.  Niech się ona stanie dodatkowym impulsem, byśmy jako naród stanęli wokół rodziny, byśmy umieli obronić rodzinę. Ale niech też każda rodzina otworzy się na dar kanonizacyjny i z pomocą Jana Pawła II niech się stanie na nowo rodziną silną Bogiem. Wtedy i nasz kraj będzie silny rodziną. będzie silny Bogiem – powiedział ks. abp Andrzej Dzięga.

W niedzielę o godz. 9.00 w TV Trwam rozpoczniemy studio papieskie czyli połączenia z różnymi miejscowościami z Polski przygotowującymi się na kanonizacje Jana Pawła II i Jana XXIII.

O godz. 9.30 będziemy transmitować zarówno w Radiu Maryja jak i TV Trwam nabożeństwo przygotowujące do Eucharystii oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia z placu św. Piotra w Watykanie. A o godz. 10.00 Mszę św. na której Ojciec św. Franciszek będzie kanonizował Papieża Polaka i Papieża Jana XXIII.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl