fot. PAP/Tomasz Gzell

Wybory w Rzeszowie zostaną opóźnione?

Przedterminowe wybory samorządowe w Rzeszowie zostaną prawdopodobnie przełożone na czerwiec. Rekomendacje o opóźnieniu głosowania wydał Główny Inspektor Sanitarny – poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

– Główny Inspektor Sanitarny wydał opinię dotyczącą sytuacji pandemicznej i wpływu pandemii na możliwość przeprowadzenia wyborów samorządowych. W tej chwili my jako MSWiA przygotowujemy dokumenty dotyczące wyborów samorządowych wszelkiej maści. To są z jednej strony decyzje Prezesa Rady Ministrów, a część wyborów to także decyzje wojewodów. Złożyliśmy wniosek do Rządowego Centrum Legislacji o opinię prawną – jak tyko ją otrzymamy to Prezes Rady Ministrów podejmie decyzję. Myślę, że to będzie na początku przyszłego tygodnia – wskazał Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl