fot. flickr.com

Współwłaścicielka kliniki in vitro rządowym ekspertem w pracach nad ustawą

Rządowym ekspertem w pracach nad ustawą o in vitro jest współwłaścicielka jednej z klinik sztucznego rozrodu. W ocenie prawników, to klasyczny konflikt interesów, bo pracownik branży może być zainteresowany konstruowaniem przepisów korzystnych dla swojego biznesu – pisze „Nasz Dziennik”.

Chodzi o dr. Katarzynę Kozioł, wspólnika w Przychodni Lekarskiej nOvum, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie sztucznego zapłodnienia.

Szef sejmowej Komisji Zdrowia, poseł PiS Tomasz Latos mówi, że ta sprawa pokazuje, że Ministerstwo Zdrowia nie przejmuje się konfliktem interesów.

– Dziwię się, że ministerstwo postępuje według takich zasad. Powinni staranniej dobierać sobie doradców, ale czego się spodziewać, jeżeli sam obecny minister popada w ewidentny konflikt interesów. Obawiam się, że PO brnie na całego w kierunku uchwalenia ustawy dotyczącej in vitro, w kształcie zaproponowanym przez siebie, bez jakichkolwiek, choćby najmniejszych złagodzeń. Nie ma się, co dziwić, bo jeżeli w tej sprawie podpowiadają osoby, które mają coś wspólnego z tym procederem, to cóż tu dziwnego, skoro – poniekąd – robią to dla siebie – zauważył poseł Tomasz Latos.

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris zwrócił się do ministra administracji i cyfryzacji z zawiadomieniem w tej sprawie.

RIRM

drukuj