fot. PAP/Tomasz Gzell

Fizjoterapeuci: Jest szansa na porozumienie z rządem

Jest szansa na porozumienie fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych z rządem – tak wczorajsze spotkanie z ministrem zdrowia, ocenił dr Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii.

Rozmowy toczyły się wokół podwyżek. Wyższe płace tej grupy zawodowej miało gwarantować podpisane wiosną porozumienie. Nie wszystkie szpitale się wywiązały z niego. Fizjoterapeuci przedstawili ministrowi zdrowa Łukaszowi Szumowskiemu pisemne dane na ten temat.

Kolejne spotkanie na linii resort, NFZ i fizjoterapeuci odbędzie się na początku listopada – poinformował dr Tomasz Dybek.

– Przedstawiliśmy pisemne dane ze spotkań. W niektórych spotkaniach w NFZ odbywały się takie spotkania i były protokoły podpisane przez dyrektora NFZ, pracodawców i związki zawodowe. Pan minister sam zobaczył, że NFZ i niektóre oddziały wojewódzkie nie zorganizowały tych spotkań i był oburzony. Zaproponował spotkanie szesnastu dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ na początek listopada. Ci dyrektorzy mają przedstawić, z czym jest największy problem i które placówki nie otrzymały  podwyżek – wskazał dr Tomasz Dybek.

23 września pracownicy laboratoriów i fizjoterapeuci, wznowili zawieszoną w maju akcję protestacyjną. Przekazali, że będą między innymi wykorzystywać urlopy, chodzić na zwolnienia i rezygnować z nadgodzin.

RIRM

drukuj