fot. Monika Bilska

WSKSiM w Toruniu zainaugurowało drugą edycję studiów podyplomowych pt. „Dziedzictwo myśli Jana Pawła II”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zainaugurowano drugą edycję studiów podyplomowych pt. „Dziedzictwo myśli Jana Pawła II”.

Studia podyplomowe na kierunku „Dziedzictwo myśli Jana Pawła II” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej są poświęcone całemu nauczaniu polskiego Papieża. Studenci, oprócz zrozumienia myśli Ojca Świętego, uczą się jak jego nauką żyć dzisiaj.

Św. Jan Paweł II był tym, który zostawił po sobie potężne świadectwo – mówił rektor WSKSiM, o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– Nie ma większej działalności, jak obumieranie dla innych w darze dla siebie. Taki był Jan Paweł II, który całe swoje życie kulminował w swoim cierpieniu – wskazał o. Zdzisław Klafka CSsR.

Św. Jan Paweł II potrafił inspirować do tego, by nie ustawać w głoszeniu Ewangelii. Takie doświadczenie relacji z Ojcem Świętym ma o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Założyciel Radia Maryja przypomniał, że dzięki błogosławieństwu Papieża powstawały kolejne dzieła.

– Rozmawiamy i w końcu mnie pyta: „Co Ojciec chce robić w życiu?”. Ja mu wtedy tak powiedziałem: „Ojcze Święty, tak marzę o centrum do ewangelizacji. Proszę o błogosławieństwo na to centrum”. Marzyłem, żeby znalazł się jakiś dom, do którego przyjeżdżaliby ludzie i byłyby w nim wykłady, konferencje, żeby pogłębiać wiarę w ludziach – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Wtedy też zrodził się pomysł Radia Maryja i wszystkich dzieł z nim związanych – dodał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Inauguracja studiów podyplomowych na kierunku „Dziedzictwo myśli Jana Pawła II” odbyła się w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Duchowny przypomniał, że w trakcie kanonizacji św. Faustyny Jan Paweł II mówił o potrzebie budowania szlaku miłosierdzia.

– Szlaku, który odbudowuje więź każdego człowieka z Bogiem, a zarazem tworzy między ludźmi nowe relacje braterskiej solidarności – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz zwrócił uwagę, że orędzie miłosierdzia zostało wypowiedziane w momencie konkretyzowania się dwóch ideologii totalitarnych. Było odpowiedzią na ogrom zła, którego zalew obserwowaliśmy w XX wieku.

 

TV Trwam News

drukuj