WSKSiM otwiera drzwi dla młodzieży

W WSKSiM rozpoczną się dziś zimowe warsztaty dziennikarskie. Spotkanie będzie przebiegać pod hasłem „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność.

Młodzież podczas tegorocznych warsztatów weźmie udział w zajęciach prasowych, radiowych, telewizyjnych, informatyczno-multimedialnych, politologicznych, muzycznych, tanecznych i aktorskich.

Poprowadzą je specjaliści; wykładowcy i dziennikarze. Pragniemy zaangażować całe nasze zaplecze naukowe, otwieramy drzwi dla młodzieży z całej Polski, by poprzez te warsztaty edukować przyszłość naszej Ojczyzny  – podkreśla o. dr Zdzisław Klafka, rektor WSKSiM.

– To jest też przedłużenie roli naszej uczelni, a mianowicie edukować całe społeczeństwo do dobrego uczestniczenia w odbiorze mediów, aby człowiek pozostał sobą, aby umiał popatrzeć na świat oczyma dojrzałego człowieka. Krytycznym okiem, krytycznym sumienie. Młodzież rzeczywiście wraca do domów i inaczej spogląda na telewizję, inaczej spogląda na to, co czyta, jest bardziej krytyczna. Myślę, że mamy świadomych obywateli, więc jest to edukacja obywatelska – na czym nam też bardzo zależy. W ten sposób budujemy także naszą narodową świadomość, świadomość odpowiedzialności – zaznacza rektor WSKSiM.

Na uczestników warsztatów czeka wiele atrakcji. Wśród nich m.in. zwiedzanie TV Trwam oraz Radia Maryja.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj