Województwo mazowieckie za naprotechnologią! Sejmik województwa przyjął uchwałę

Radni sejmiku województwa mazowieckiego niemal jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą naprotechnologii. Zobowiązuje ona zarząd tego województwa do przygotowania programu wspierającego realne leczenie niepłodności metodą naturalną u jego mieszkańców.

Program, którego dotyczy uchwała, ma objąć lata 2016-2018. Podobny program jest już realizowany na Podkarpaciu.

Naprotechnologia jest metodą naturalnej prokreacji, polegającą na diagnozowaniu i leczeniu niepłodności, w oparciu o prowadzenie dokładnych obserwacji kobiecego organizmu i tworzeniu na tej podstawie indywidualnych wytycznych dla każdej pary.

Piotr Uściński, radny Prawa i Sprawiedliwości z Sejmiku Województwa Mazowieckiego, podkreśla, że ta metoda jest alternatywą do procedury in vitro.

– Uchwała województwa mazowieckiego pokazuje, że można wspierać inne sposoby, można wspierać naprotechnologię. Cieszę się, że ta uchwała została podjęta ponad podziałami. Za tą uchwałą głosowało zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Praktycznie wszyscy, z wyjątkiem jednej pani z SLD, głosowali za tą uchwałą. Od głosu wstrzymały się dwie osoby z PSL. Bardzo cieszy takie nastawienie – powiedział Piotr Uściński.

Tymczasem rząd Ewy Kopacz forsuje w kraju metodę in vitro, która nie leczy niepłodności. W dodatku jest nieetyczna i kosztowna. W tym tygodniu o dalszych losach rządowej ustawy o in vitro zdecyduje Senat. Senacka komisja zdrowia zarekomendowała Izbie odrzucenie projektu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl