Wniosek PiS o komisję śledczą ws. majątku Kwaśniewskich

PiS złoży dziś wniosek o komisję śledczą, która miałaby zająć się sprawą majątku Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich.

Politycy PiS-u zapowiedzieli złożenie takiego wniosku po wtorkowym tajnym posiedzeniu Sejmu. Izba odrzuciła wówczas wniosek o uchylenie immunitetu byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu. Przeciwko wnioskowi prokuratury było 9 posłów koalicji PO-PSL, 34 wstrzymało się od głosu. PO nie wyciągnie konsekwencji personalnych.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do wyniku głosowania stwierdził, że nie był on efektem zakulisowych gier. „Wystąpienie Mariusza Kamińskiego było niesłychanie przekonujące. Znaleźli się posłowie, którzy na to zareagowali” – podkreślił lider PiS-u. Zaznaczył on jednocześnie, że posłowie, którzy wstrzymali się od głosu bądź nie głosowali, „w istocie opowiedzieli się przeciw” uchyleniu immunitetu Kamińskiego.

Co z tego wynika na przyszłość? Sądzę, że nie szybsze wybory, bo to jednak zostanie tylko bardzo znaczącym i ładnym momentem w Sejmie. Nie sądzę, żeby to miało jakieś daleko idące skutki polityczne. Będziemy to sprawdzać oraz złożymy wniosek o powołanie komisji śledczej – zwrócił uwagę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

O uchylenie immunitetu Kamińskiemu wnioskowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która chciała mu postawić zarzut przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA w czasach, kiedy nim kierował.  Kamiński mówił, że chodzi o akcję dotyczącą zakupu willi w Kazimierzu Dolnym, w posiadanie, której wcześniej – jak podejrzewało Biuro – mieli nielegalnie wejść Kwaśniewscy.

Według prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta nie ma podstaw do tego, aby wznowić śledztwo i wrócić do sprawy majątku byłego prezydenta.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj