Wniosek Fundacji Lux Veritatis oddalony

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił wniosek Fundacji Lux Veritatis, właściciela TV Trwam o wstrzymanie procesu koncesyjnego. Dokument w tej sprawie został złożony w lipcu ubiegłego roku.

Takim obrotem sprawy, nie jest zdziwiona była przewodnicząca KRRiT poseł Elżbieta Kruk.

– Nie pierwszy raz przekonujemy się, że sądy w Polsce stanowią część elementu układu władzy w naszym państwie. Sąd administracyjny też nie pierwszy raz zaskakuje; przypominam werdykt w tamtym roku, podjęty zdecydowanie na podłożu politycznym, bo przecież wpisujący się w cykl protestów. Tak jak Krajowa Rada, tak teraz Sąd pokazuje społeczeństwu, można powiedzieć – figę. Możecie sobie protestować, możecie się domagać. Ale czego się domagać? Własnych praw; tego, czego się nam przecież w naszym państwie należy. Okazuje się że brakuje narzędzi. Jeśli dotyczy to sądu, to jest o tyle niebezpieczne, że przecież to fundament naszego państwa, a zdawałoby się, że winna być sprawiedliwość – powiedziała pos. Elżbieta Kruk.

Najbardziej skandaliczną sprawą jest fakt, że organy państwa działały niezgodnie z prawem – dodaje poseł Elżbieta Kruk.

– Zarówno KRRiT kontynuując proces jak i urząd komunikacji elektronicznej, wydający decyzję dotyczącą częstotliwości – bo w procesie tym jak wiemy uczestniczą te dwa organy państwa – realizowały decyzję, która nie była ostateczna. To jest złamanie naprawdę wielu zapisów prawa, poczynając od kodeksu postępowania administracyjnego po zapisy innych ustaw w przypadku KRRiT. Wydawałoby się, że w praworządnym państwie niemożliwym jest, żeby organy państwa działały niezgodnie z prawem. Okazuje się, że jest możliwe i że sąd może się z tym godzić. W głowie mi się to nie mieści – powiedziała pos. Elżbieta Kruk.

Cały czas trwa akcja zbierania podpisów pod protestem w obronie TV Trwam. Dotąd podliczono 2 mln 419 tys. 822  kopie podpisów.

RIRM

drukuj