Wniosek do prokuratury ws. Kalemby i Związka

Rolnicy skierowali wniosek do prokuratury w sprawie byłego ministra rolnictwa Stanisława Kalemby oraz Janusza Związka, byłego Głównego Lekarza Weterynarii.

Związkowcy wskazują na ich nieodpowiedzialność i niekompetencję. Wyjaśniają, że ich bezprawne działanie wyrządziły duże szkody majątkowe rolników i przedsiębiorców w branży mięsnej.

Negatywne skutki nie uległy zatrzymaniu w związku z ich odwołaniem – napisali związkowcy w komunikacie. Domagają się, aby na drodze sądowej Skarb Państwa wypłacił należne im odszkodowania.

Wniosek został skierowany do prokuratury Okręgowej w Białymstoku oraz do Prokuratury Generalnej w Warszawie. Krzysztof Tołwiński ze Związku Zawodowego Rolników Solidarni akcentuje, że ówczesny minister rolnictwa nie miał jakichkolwiek merytorycznych podstaw do tego ,aby podejmować tak wiążące decyzje.

– Jest to totalne bezprawie tych urzędników. Nie przestrzegali polskiego ustawodawstwa, a tylko sugestie płynące z Brukseli. Mam nadzieję, że jesteśmy w dalszym ciągu suwerennym państwem i interes Brukseli nie powinien brać pierwszeństwa nad interesem naszych rolników, naszych przedsiębiorców a w konsekwencji nas Polaków – podatników, którzy ponieśli, ponoszą, a możliwe, że jeszcze przez miesiące będą ponosić potężne straty – mówi  Krzysztof Tołwiński.

Rolnicy są również sceptycznie nastawieni do założeń obecnego ministra rolnictwa Marka Sawickiego, który powiedział, że Ministerstwo Rolnictwa podejmie kroki związane z problemem afrykańskiego pomoru świń.

Komunikat

Wniosek o wszczęcie postępowania przygotowawczego

RIRM 

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl