Włochy: Kolejne użycie kłamliwego sformułowania „polski obóz”

„Więzień polskiego obozu Auschwitz” – takie określenie znalazło się w jednym z artykułów na włoskim portalu Globalist. Stowarzyszenie Patria Nostra zapowiada pozew cywilny przeciw niemu. Ma się on odbyć według nowych przepisów ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

W maju portal Globalist zamieścił artykuł informujący o śmierci byłego więźnia obozu w Auschwitz. Już na samym wstępie pojawia się informacja, że mężczyzna trafił do obozu zagłady w Polsce. W dalszej części tekstu również padają podobne informacje. Po nagłośnieniu sprawy wielu internautów wyraziło na portalu swoje oburzenie. Sam Globalist podał, że jest wręcz bombardowany protestami od „polskich nacjonalistów”.

Wezwanie w sprawie kłamliwego sformułowania skierowało stowarzyszenie Patria Nostra.

– Następnym krokiem w przypadku braku jakiejkolwiek reakcji będzie skierowanie pozwu do sądu – informuje prezes stowarzyszenia mecenas Lech Obara.

Niewykluczone jest także wysyłanie kolejnych. Stowarzyszenie występuje nie tylko o sprostowanie kłamliwego sformułowania, lecz domaga się także przeprosin, zakazu używania takiego określenia i zapłaty określonej kwoty pieniędzy zadośćuczynienia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj